موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
  0   انتخاب زبان: English  
امروز: يكشنبه ۱۳۹۸ چهارم اسفند

مقالات

  پیش‌داورانِ دُگمِ خرافه‌پرست!

آسیب شناسی فرهنگی مردم ایران از دیدگاه مصطفی ملکیان؛

۱۳۹۸/۱۰/۸  : تاريخ

  بررسی تاثیر روغن منداب در کاهش دردهای عضلانی و آرتروز مفاصل

منداب یا شابانک گیاهی است دارویی و ظاهری همانند تربچه یا گل کلم دارد...

۱۳۹۸/۱۰/۸  : تاريخ

  چگونه می‌توان «نه» گفت؟!

گفتن «نه» به مراتب راحت‌تر از انجام دادنش است.

۱۳۹۸/۱۰/۷  : تاريخ

  تاثیر نیروی گرانش، بر سلامتی ما

بررسی تاثیر وضعیت قرارگیری مناسب بدن بر اندام های داخلی

۱۳۹۸/۷/۱۰  : تاريخ

  خون‌بازی؛ شیوه‌های انجام، دلایل و درمان...

«خون‌بازی»، یک نوع بازی بی‌فکری تخیلی (Game blood) است که با خراشیدن دست و پای فرد با ابزاری چون تیغ، کاتر یا هر شیء تیز و برنده‌ای صورت می‌گیرد و نوع دیگر آن کشیدن خون به وسیله سرنگ است که افراد مجدداً خون کشیده شده را به بدن خود تزریق می‌کنند.

۱۳۹۸/۷/۱۰  : تاريخ

  اِم اِس(MS) ؛ چیستی و چگونگی درمان؟

مقدمه: بیماری اِم اِس (MS) یا مالتیپل اسکلروزیس (اسکلروز متعدد/ (Multiple Sclerosis ، یکی از شایع‌ترین و مهمترین بیماری‌های اعصاب مرکزی به شمار می‌رود. منظور از اعصاب مرکزی مغز و نخاع است و عمده درگیری آن در بیماری اِم اِس صدمه به غلاف و پوشش دور رشته‌های عصبی است که به آن میلین (Miline) گفته می‌شود. میلین باعث افزایش سرعت هدایت پیام‌های عصبی میشود و در هر رشته عصبی که قطورتر باشد، سرعت هدایت بیشتر است. بنابراین اگر دچار آسیب شود سرعت هدایت کاهش پیدا می‌کند و دیگر مغز پیامی را درک نمی‌کند.

۱۳۹۸/۷/۱۰  : تاريخ

  کودک و تماشای تلویزیون؛ چه و چگونه؟

رایانه آشنا نباشند و از شبکه جهانی (اینترنت) چیزی ندانند. دنیای امروز، دنیای تلویزیون، ماهواره، کامپیوتر و اینترنت است و موارد فوق چنان با سرعت وارد زندگی بشر شده و نفوذ خود را ادامه می‌‎دهند که نمی‌توان از کنار آنها با بی‌تفاوتی گذشت بلکه باید با آنها به روش صحیح برخورد کرد تا بیشترین سود و استفاده حاصل آید.

۱۳۹۸/۵/۸  : تاريخ

  پیامدهای منفی ازدواج پیش از بلوغ…

تاملی در ازدواج دختران قبل از سن بلوغ و آثار و پیامدهای مرتبط با آن حمایت از دختران برای جلوگیری از استثمار در ازدواج از موضوعات مهم در بحث‌های حقوق بشر است. ازدواج یکی از حساس‌ترین وقایع زندگی انسان و از مهم‌ترین نمادهای حقوقی و همزیستی در جوامع بشری است. اهمیت نکاح در درجه‌ی اول به رابطه فی‌مابین کل اجتماع با مهمترین جزء این کل یعنی خانواده مربوط می‌‎شود. اگر جامعه را به مثابه جسم آدمی در نظر بگیریم، خانواده‌ها سلول‌های این جسم محسوب می‎شوند و زمانی جامعه می‌تواند سالم باشد و به خوبی عمل ک

۱۳۹۸/۵/۷  : تاريخ

  آلودگی محیط، منشاء معلولیت!

نگاهی به؛ تأثیر آلودگی محیط در بروز اختلالات کروموزومی آمارها نشانگر این مسئله هستند که مواجه با آلاینده‌های موجود در هوا همچون سرب و آرسینک درگروه فلزات سنگین، تا 30 برابر خطر تولد نوزاد معلول و عقب مانده ذهنی را افزایش می‌دهد.

۱۳۹۸/۵/۷  : تاريخ

  اوتیسم در کودکان؛ از تشخیص تا درمان

قدمه: بیماری اوتیسم یک اختلال در سیستم عصبی است که باعث عدم عملکرد صحیح مغز می شود و در اوایل دوره کودکی، معمولاً قبل از ۳ سالگی خودش را نشان می‌دهد. هر چند درمان و شفای کاملی برای بیماری اوتیسم وجود ندارد اما درمان جدی و به موقع اوتیسم تغییرات بزرگی در زندگی کودکان مبتلا به این بیماری ایجاد می‌کند . این اختلال در بیماران اوتیستیک باعث می شود مغز نتواند در زمینه رفتارهای اجتماعی و مهارت های ارتباطی و حرکتی به درستی عمل کند. این کودکان در زمینه‌های ارتباط کلامی و غیرکلامی و رفتارهای اجتماعی،

۱۳۹۸/۵/۷  : تاريخ

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org


طراحی، توسعه و بهینه سازی سایت (سئو): سینام - ایرسئو