موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: جمعه ۱۴۰۳ چهارم خرداد

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی از دو بخش physio و therapy تشکیل شده که به معنای درمان جسم و جان می باشد که در آن با استفاده از تمرینات درمانی و دستگاه های الکتریکی به بهبود حرکات بدن، کاهش درد و جلوگیری ازدیفورمیتی و اصلاح وضعیت دستگاه اسکلتی – عضلانی بدن می پردازد.

فیزیوتراپی به درمان فیزیک آسیب دیده در بیماری، حادثه و هرگونه مشکلات جسمی اطلاق می گردد.

درمان فیزیک و بدن با شیوه های مختلف که بهترین روش آن حرکت درمانی است به روش تجربی فیزیک فردی که نیازمند فیزیوتراپی است حالا به هر دلیل که آسیب جسمی داشته باشد مناسب تر است به صورت ارادی مجاب به انجام حرکت شود و در مواقع لزوم از وسایل کمک فیزیوتراپی مثل IR استفاده کند این وسیله به نوعی عضله رو گرم کرده و جریان خون را تسریع بخشیده منجر به سهولت انجام حرکت می شود. در فیزیوتراپی ماساژ و تنفس صحیح بسیار حائز اهمیت است.

با توجه به این که در این مرکز مددجویان عارضه های متعددی دارند می بایستی متناسب با هر آسیب بدنی اعم از کایفوز، اسکولیوز، لوردوز، کف پای صاف و ...تمرینات اصلاحی متناسب با هر ضعف ارائه شود.
لذا به نوعی هر کدام دچار عارضه و دیفورمیتی می باشند که اکثراً این دیفورمیتی به دنبال آن عارض شده است، در واقع قرار گرفتن در 3 وضعیت ناجور و نا درست و اصطلاحاً برپسچر گویند یعنی( بد خوابیدن - بد نشستن و بد ورزش کردن ) لذا در این زمینه برنامه ریزی فیزیولوژیست ورزشی مرکز بر اساس یک سری حرکات اصلاحی بر روی سیستم آسیب دیده مددجویان عملاً منجر به بهبود وضعیت جسمی حرکتی – حس افسردگی و نهایتاً سیستم فیزیولوژیکی بدن این عزیزان شده است.

در کنار روش های مختلف درمانی، هیدروتراپی برای مددجویان بخش ایزوله بسیار جوابگو بوده است.خصوصاً مدد جویانی که اسپاستیک هستند. دارای انقباضات شدید هستند.(هایپرتن)
اصولاً قبل از اجرای هرگونه برنامه تکنیکی و تخصصی فیزیوتراپی / کاردرمانی مسئول مربوطه می بایستی برای سهولت این امر از هیدروتراپی بهره بگیرد. و در صورت عدم وجود امکانات استخر آب گرم از ماساژ همراه با کیسه آب گرم استفاده کند.

 
 
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org