موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: شنبه ۱۴۰۳ سي تير

روابط عمومی همدم
پنجره‌های روشن
آبی‌های دنیا با هم فرق دارند؛ آبیِ دریا با آبی آسمان. قرمز‌های دنیا هم فرق می‌کنند. کار در روابط‌عمومیِ یک موسسه‌ی‌خیریه  تفاوت‌هایی با کار در روابط‌عمومی یک سازمان تجاری یا اداری دارد، از این جهت که علاوه بر تخصص‌های لازم برای ارتباط‌‌های انسانی، به عشق، مهربانی و صبرِ بیشتری نیاز است. همانگونه که از اسم این واحد برمی‌آید؛ صحبت از ارتباط است و این واحد در موسسه‌ی‌خیریه مانند ساختمانی‌ست که پنجره‌های زیادی دارد و هر پنجره رو به افقی و سمتی روشن است؛ از تلاش برای معرفی و تبلیغاتِ مرکز و اهدافش در فضاهای گوناگون گرفته تا ارتباط با سازمان‌ها و دیگر ارگان‌های دولتی و غیردولتی. از برگزاری جشن و برنامه‌های تفریحی برای فرزندان تحت‌پوشش و همکاران موسسه گرفته تا جلب‌مشارکت و برنامه‌های فرهنگی و...
 مثل هر موسسه‌ی خیریه‌ای، موسسه‌ی خیریه‌ی توانبخشی همدم (فتح‌المبین) هم، برای نیل به اهداف اساسی خود در زمینه‌ی سرپرستی و توانمندسازی و حمایت از دختران کم‌توان ذهنی و یاری‌رسانی به افراد تحت پوشش تلاش می‌کند با برقراری ارتباط و جلب همیاری و مشارکت اشخاص، سازمانها، موسسات، نهادها، مراکز آموزشی و پژوهشی و... ضمن به اشتراک گذاری تجربیات و اطلاعات خود، با دعوت به همکاری و استفاده از دانش و تجربه‌ی دیگران، سطح فعالیتهای موسسه را ارتقا دهد و ضمن ترویج همیاری و تفاهم به شایسته‌ترین نحو در چارچوب ارزش‌ها و اهدافش که عمده‌ی آن معرفی موسسه، ارائه‌ی نیازها و برنامه‌های کوتاه و بلند مدت آن و نیز جلب توجه و حمایت نیکوکاران است، گام بردارد. 
 دراین شماره‌ از مجله با بخش‌های مختلف واحد روابط عمومی خیریه‌ی همدم، همکاران و برنامه‌هایش کم و بیش آشنا ‌می‌شویم‌:
از سالیان دور و از همان آغاز به کار موسسه(سال1361) فعالیت‌های روابط‌عمومی بصورت غیرمنسجم دنبال شده و افراد زیادی در این واحد خدمت کرده‌اند. از آنجا که اخیرا روابط‌عمومی به‌عنوان یک پست سازمانی به رسمیت شناخته شده اهمیت و تاثیر کاری آن و نوع مدیریت آن بر یک موسسه غیرقابل انکار است. از جمله امتیازات یک روابط‌عمومی گستره ی روابط آن است که به لطف خدا موسسه همدم در این زمینه از محبت و همراهی اقشار مختلف جامعه از جمله هنرمندان، فرهیختگان و... کم و بیش برخوردار است. که امیدواریم با برنامه ریزی بهتر از این امکان به نفع دختران همدم بهره بیشتری برده شود.
 
مدیر روابط عمومی؛
 علی‌رضا سپاهی لایین هستم؛ 46 ساله. 403 دختردارم؛ سه تا دختر شناسنامه‌ای و 400 تا فرزند همدمی. و دارایی‌های دیگرم اینهاست؛ کلی غصه و امیدواری و آدم‌های خوب اطرافم.   
سوابق کاری و فرهنگی؟
 کار اصلی من روزنامه‌نگاری بوده‌است از 68 تا امروز. در روزنامه‌ها و نشریات و رادیو-تلویزیون مطالب زیادی نوشته‌ا‌م. رشته‌ی مترجمی زبان فرانسه‌ی دانشگاه فردوسی خوانده‌‌ام. و البته بیشتراز هرکاری، به شعر و شاعری دلخوش و مشغول بوده‌ا‌م که حاصلش چندتایی کتاب است. سردبیری چند نشریه را هم داشته‌ام. مدتی هم مدیر فرهنگی هنری شهرداری مشهد و مدتی مدیرمرکز خبر دانشگاه فردوسی بوده‌ام. و الآن هم که پر افتخارترین کار عمرم را دارم و رئیس روابط عمومی موسسه هستم.
 از چه سالی و به چه شکلی به این مجموعه پیوستید؟
 اوایل تیرماه 94. یعنی الان حدود دو سال است؛ دنبال کاری در خور حال و دلم بودم که شنیدم همدم همکار می‌خواهد... یکی از دوستان و یکی از اعضای هیئت مدیره‌ی موسسه هم واسطه‌ی اتصال شدند و این شد که آمدم به جمع دوستان و همکاران کنونی‌ام.
حوزه‌ی کاری و فعالیت‌های شما در موسسه چیست؟
 می‌دانید که روابط عمومی پیشانی هر اداره‌ای است؛ نقطه‌ی اول تعاملات و ارتباطات و تبلیغات و اتصالات... من و همکارانم در خدمت مدیریت موسسه و توصیه‌های خیرین و هیئت امنا، مدام در حال انجام کارهای جورواجورِ حوزه‌ی ماموریتمان هستیم؛ برنامه‌ریزی جشنواره‌ها، طراحی و پیشنهاد و اجرای مراسم مختلف، استقبال و همراهی بازدیدکنندگان، تبلیغات میدانی، حضور در فضای مجازی، طراحی و انتشاربروشورها و پوسترها، ارتباط با رسانه‌ها و نشر اخباروگزارشات موسسه، و گرامیداشت مناسبتها و... درمجموع جلب توجهات بیشتر به همدم و زمینه‌سازی برای مشارکت و حمایت بیشتر مردم و خیرین از موسسه. 
یک خاطره؟
 اینجا همه‌ی لحظاتش خاطره است و این را بی‌تعارف می‌گویم. اگر بخواهم بنویسم یا بگویم کل فصلنامه را پر می‌کند. محور همه‌ی خاطراتم احساس رضایتی است که من از انجام هرکاری در اینجا دارم؛ «بارها گفته‌ام و بار دگر می‌گویم» که حس خوبی دارم از  اینکه در همدم کار می‌کنم. از شما چه پنهان بعضی دوستان -از سر لطف البته- می‌گویند تو جاهای بهتری بوده‌ای و نباید در این موسسه محصور و محدود باشی... من هم لبخندی می‌زنم و می‌گویم: بعد از نزدیک 30 سال کار در مشهد، همدم تنها جایی است که با رضایت خاطر در آن کار می‌کنم و مطمئنم همه‌ی عواید کارم، صرف خدمت به خلق می‌شود، آن‌هم خلقی که از همه بیشتر شایسته و بایسته‌ی خدمت‌گزاری اند.  
سخن آخر؟
حرف آخرم، حرف اول همه‌ی قراردادهای انسانی است؛ خودم و همکارانم را و خیرین و مرتبطین و همیاران همدم را توصیه می‌کنم به راستی و دانایی و خیرخواهی و فروتنی و بخشندگی.
****
کارشناس مسئول امور فرهنگی؛
مژگان همایونی:
از دیماه 94 افتخار همکاری در موسسه همدم را دارم و کار در این مرکزِ پر از مهربانی را از الطاف خداوند متعال می‌دانم. هر روز که وارد موسسه می‌شوم خداوند را به خاطر این لطف بی‌کرانش شکر می‌کنم که خدمت در موسسه‌همدم را در تقدیر من قرار داد.
باوجود اینکه حدود دوازده سال است در حوزه های متنوع فرهنگی و هنری مشغول به خدمتم اما به‌تجربه می‌گویم که بودن در موسسه‌ی همدم برایم تجربه ای کاملا یکتا است و زیبایی متفاوتی دارد. یکی از دغدغه‌های همیشگی ذهن من، پیشرفت و ارتقای سطح فرهنگ و هنر بوده است که این کشش و گرایش ریشه در درون من دارد. همواره دوست داشته‌ام که در همین جغرافیای شهر و دیار خودم، مشهد، در حوزه ی هنر و فرهنگ فعال باشم و تاثیری هرچند کوچک داشته باشم. با همین انگیزه‌ها از وقتی که همکاری خود را با موسسه همدم آغاز کردم، وجود 400 مائده‌ی‌بهشتی و در کنار آنها، قابلیت‌‌های خوب موسسه از جمله مدیریت کارآمد ،نیروهای اجرایی توانمند و امکانات سخت افزاری و فیزیکی موسسه باعث شده به انگیزه‌ها و انرژی‌های درونی من افزوده شود و نگاه و فعالیتم را در حوزه‌‌ی فرهنگ و هنردر سطحی وسیع ترقرار دهم. نکته ی جالب توجه دیگر این بود که با ملاحظه سوابق فعالیت‌های گذشته و مستمرِ موسسه‌همدم پی بردم که سعی شده است تا از  ظرفیتها و پتانسیل موجود استفاده شود. وجود نشریه، گروه موسیقی، کارگاههای هنری، ارتباط با  اهالی فرهنگ و ارتباط با هنرمندان بزرگ کشور و حضور فعال در مناسبت‌های گوناگون گونه ای اعتبار و آبرو برای موسسه به ارمغان آورده است که در سطح جامعه دارای جایگاهی قابل توجه و تقدیر است و از سوی دیگر این ظرفیت نهفته در کلیت مجموعه وجود دارد تا با تفکر خلاق و پشتیبانی مدیریت بتوانیم شاهد جلوه‌های تازه‌ای از فعالیت باشیم.
حوزه‌ی کاری و فعالیت؟
قبل از آمدن به همدم به عنوان مسئول برگزاری همایشهای عمومی و تخصصی موسسه فرهنگی اندیشه‌ی هزاره‌ی سوم، همکاری با معاونت فرهنگی دانشگاه امام رضا(ع) و مدیر اجرایی انجمن خوش‌نویسان مشهد فعالیت داشته‌ام و در حال حاضر بعنوان کارشناس مسئول امور فرهنگی توانبخشی همدم مشغول خدمت هستم. در چارت سازمانی توانبخشی همدم امور‌فرهنگی زیر مجموعه‌ی روابط‌عمومی است. همانطور که در پاسخ سئوال قبل گفتم، همیشه انجام پروژه‌های فرهنگی و‌هنری برایم لذت بخش بوده و حالا که این فعالیت‌ها در قالب خدمت به موسسه همدم قرارگرفته است شیرینی و حلاوت آن برایم هزاران برابر شده است.
کارهای فرهنگی چه مزیت و لزومی برای مرکز توانبخشی دارد؟
خیلی از مردم هنوز این موسسه را نمی‌شناسند. باید مردم شهر و از دید کلان‌تر،کشور و حتی جوامع بین المللی با این مرکز و فرزندان همدم آشنا شوند. یکی از راه‌های موثر در شناخت موسسه برگزاری همایش‌های فرهنگی و‌هنریست که از اقشار مختلف جامعه برای شرکت در آنها دعوت میشود.ضمن اینکه موسسه‌ی همدم به دختران خود تا حد خیلی زیادی در راه پیشرفت امور‌آموزشی،هنری و فرهنگی اهمیت بسیار  قائل می شود.از طرفی ساختار فیزیکی موسسه بخاطر داشتن نگارخانه‌ای با وسعت 400 متر و  تالار همایش با ظرفیت 420 نفر مطابق با استانداردهای اصولی و همچنین افق دیدگاه وسیع فرهنگی مدیریت و هیات‌مدیره و هیات‌امنای محترم باعث شده حوزه‌ی امور فرهنگی و روابط عمومی در جایگاه ویژه‌ای قرار بگیرد. اگر ما وظایف فرهنگی خود را به درستی و با صداقت انجام دهیم، ارتباط با موسسه برای مردم تبدیل به " ارزش" خواهد شد و سپس وارد حوزه‌ی باور و عمل مردم نیک اندیش خواهیم شد و بدین ترتیب همدم متصل به دریای بی‌کران حمایتهای مردم بیش از گذشته خواهد شد.
 خاطره ؟
از روزی که قدم در موسسه همدم گذاشتم لحظه لحظه‌ی آن برایم سراسر خاطره بوده است و درحال حاضر از انبوه خاطرات زیبا و حتی غمگینم میتوانم چندین کتاب بنویسم. نگاه پر از سوال و ابهام فرزندان بخش سرای‌مهر همیشه ذهنم را به خود درگیر میکند و برای چراهای ذهنم دنبال جوابم و امیدواری فرزندان این بخش به زندگی به من هم امید مضاعف  می‌دهد. شاید بهترین خاطره و ره‌آورد من از بودن در کنار فرزندان موسسه این باشد که دخترم تمام هفته را چشم میکشد که پنج‌شنبه برسد و با اشتیاق و عشق به دیدن دوستان همدمی‌اش بیاید و این بزرگترین تفریح عاشقانه‌ی اوست و از ارتباط عمیق و بی‌غل و‌غش عاطفی و کودکانه‌اش با  فرزندان همدم میتوان خاطره ها نوشت و ثبت کرد.
سخن آخر؟
باز هم خدا را برای این تقدیر زیبا هر روز و هر لحظه شکر می‌گویم. دختران نازنین همدم نیازمند دیده شدن هستند. اینکه این دختران هم حق زندگی عادی را دارند و باید دیده و دوست داشته شوند. برچسب کم‌توان‌ذهنی برای این قشر آسیب‌دیده مناسب نیست. دختران دوست‌داشتنی همدم حتی در پایین ترین سطح و بهره‌هوشی مهربانی را میفهمند. دلتنگ میشوند. دلهایشان از سر تنهایی و دلتنگی بهانه میگیرد.       ای کاش با تغییر‌نگاه و تغییر فرهنگ نسبت به این قشر مظلوم و البته توانمند در راه رفع دلتنگیشان در کنار مسئولین همدم بتوانیم قدم‌های شایسته و ماندگاری برداریم.
 وقتی که عشق را/ زیبا بنویسی/ فرقی نمیکند که قلم/ ازساقه‌های نیلوفرباشد، یا از پر کبوتر.
****
کارشناس مسئول امور هنری؛
اعظم منعمی زاده:
کارشناس گرافیک  و دانشجوی کارشناس ارشد ارتباط تصویری هستم و ازسال 91 فعالیتم را در این موسسه آغاز کرده ام.
حوزه‌ی کاری و فعالیت؟
 معمولا تاقبل از شکل گرفتن این واحد کارهای هنری مرکز برون‌سپاری می‌شد که این موضوع با توجه  به فرصت‌‌های موسسه گاهی باعث اتلاف وقت و انرژی می‌شد. در حوزه‌ی  طراحی و تبلیغات فعالیت‌های این واحد زیاد است و شامل مواردی از جمله؛ طراحی و عکاسی برای مجله، طراحی و نظارت چاپ برای کارت های تبریک با مناسبتهای مختلف و یا نکوداشتها، طراحی پوستر، بروشور تبلیغات بازارچه وبیلبوردهای سطح شهر و... با توجه به اینکه فضای مجازی یکی از راههای خوب تبلیغات شده بحث طراحی و تبلیغات برای فضای مجازی هم به عهده ی من میباشد .
خاطره ؟
کار کردن در جایی مثل موسسه همدم که خانه 400 دختر است سراسر خاطره است و این که خواسته باشم یکی را انتخاب کنم برایم مشکل است اما ازآن جا که مثالی می تواند این را روشنتر کند، یکی از این خاطرات را بازگو می‌کنم که یادم هست در یکی از روزهای پاییز پارسال، معصومه پاسبان پشت در اتاقمان آمد و در زد. در را که باز کردم دیدم معصومه است با یک گل. گلی که البته با همه گل‌هایی که تا حالا هدیه گرفته بودم فرق داشت. چون معصومه گلِ هدیه‌ی خودش را با برگهایی درست کرده بود که توی حیاط ریخته بود و این بهترین هدیه بود.
سخن آخر؟
حرف های زیادی است که دلم می خواهد بگویم اما در این مجال دوست دارم به این نکته اشاره کنم که بودن در همدم را دوست دارم برایم حس های مثبت فراوانی دارد. فکر می کنم این نتیجه دعای مادر عزیزم است که همیشه همراهم بوده است.
****
کارشناس مسئول تبلیغات و رسانه؛
الهه قویدل:
وقتی بچه بودم فکر می‌کردم چه خوب است آدم در بزرگ سالی شغلی داشته باشد که هم نیازهای مادی اش را تامین کند هم معنوی. گاهی وقتی از جلوی شیرخوارگاه رد می‌شدم آرزو می‌کردم روزی بتوانم به این بچه ها خدمت کنم. تااینکه بزرگ شدم و در رشته کامپیوتر فارغ التحصیل شدم. وارد بازار کار شدم و مدتی در جهاددانشگاهی مشغول کار بودم و بعد مدتی مدیرآموزشی موسسه فارابی بودم. تا اینکه با موسسات خیریه‌ای که نگهداری و سرپرستی بچه‌های معلول و کم‌توان‌ذهنی را داشتند آشنا شدم و بعنوان هدیه برایشان یک سایت طراحی کردم بعد از آن از من دعوت کردند برای کار در موسسه شان و بعد از آن در سال93 با موسسه همدم آشنا شدم و وارد این مجموعه شدم بعنوان کسی که مسئولِ تبلیغات محیطی سطح شهری بود. حس و آرامشی  که اینجا دارم در محیط‌های کاری قبلی نداشته‌ام. وقتی وارد مجموعه میشوم همه چیزهای دیگر را فراموش می‌کنم چرا که باعشق در اینجا کار می‌کنم. و هرجا نامی از همدم برده می‌شود من با غرور سرم را بالا نگه می‌دارم و می‌گویم من اینجا کار می‌کنم. به سهم خودم سعی میکنم در جهت معرفی مرکز و جلب حمایت برای این دختران معصوم قدمی بردارم. معمولا کار ما طوری‌ست که خارج از ساعت اداری هم برای موسسه خدمت می‎کنیم.
حوزه‌ی کاری و فعالیت؟
هماهنگی تبلیغات محیطی و پیگیری طراحی و اجرای این تبلیغات از جمله بیلبوردها و تلویزیون‌های شهری، فضاهای مربوط به تبلیغات سازمان‌ها از جمله شهرداری، قطار شهری، اتوبوسرانی و تاکسی‌رانی و... بخشی از وظایف من است. جا دارد همین جا از شرکت‌های تبلیغاتی ، شهرداری و تمامی سازمان‌هایی که خیرخواهانه در کنار دختران همدم هستند کمال تشکررا داشته باشم.
خاطره؟
من مدتی برای مادر شدن مرخصی چندماهه داشتم و در این روزها با خاطرات شیرین موسسه سر کردم. تلخ‌ترین خاطره‌ام مربوط به درگذشت یکی از دختران سرای‌مهر است که خیلی دوستش داشتم و به او سرمیزدم. معمولا صبح‌ها میرفتم به بخش ایزوله و دستی به سرش می‌کشیدم آن روز وقتی رفتم دیدم که همدم و زینب دارند گریه می‌کنند و متوجه شدم که الهه از بین ما رفته است. و بهترین خاطره ام مربوط به عید بود که بچه ها را به خانه‌مان دعوت کردیم و با همکاری خودشان پیتزا درست کردیم ودور هم خوردیم و این برایشان خیلی لذت بخش بود.
سخن آخر؟
کار کردن در موسسه همدم را دوست دارم و از مدیران خوب مرکز بخاطر فضای خانوادگی که ساخته اند ممنونم. جناب شیرازی‌نیا و خانم دکتر‌حجت مثل پدرومادرما و بچه ها رفتار می‌‌‌کنند و این خیلی ارزشمند است. از همکاران خوبم که همیشه می‌بینم با عشق کار می‌کنند خیلی ممنونم و بخصوص از همسرم که در زمینه‌های کاری همدم هم با من همکاری کرده و هیچ وقت مرا تنها نگذاشته است.
***
کارشناس مسئول سایت و فضای مجازی موسسه؛
 
زهرا ناقل: 
كارشناس كامپيوتر گرايش سخت‌افزار.‌ قبل از همدم ٣ سال به عنوان روابط‌عمومي و نماينده ايزو فعاليت داشتم و از سال ٩٣ با مجموعه‌ی همدم که از طريق يكي از دوستانم معرفي شده بودم شروع به کار کردم. اولين حضورم در همدم برایم سخت و پر از استرس بود. از اينكه احساساتم را بتوانم در مقابل اين بچه ها كنترل كنم وبا حس ترحم برخورد نكنم مطمئن نبودم. بعد از گذشت مدتي، مرداد ٩٣ در بخش روابط عمومي مشغول به كار شدم. فعاليت من در روابط عمومي همدم تا اسفند ٩٣ ادامه داشت و بعد از آن با توجه به نياز موسسه به حضور در فضاهاي مجازي و فعاليت بيشتر در وب‌سايت همدم با عنوان مسئول سايت و فضاهاي مجازي همدم به كارم ادامه دادم. 
حوزه‌ی کاری و فعالیت؟
 فعالیت در این بخش زمان و مکان ندارد و همیشه و همه جا باید آنلاین و در دسترس باشی. در حال  حاضر همدم علاوه بر دارا بودن وب‌سايت مستقل و كاملا به روز و تكميل شده، در شبكه هاي اجتماعي نظير: فيسبوك، گوگل پلاس، اينستاگرام، تلگرام، لنزور، تماشا، آپارات داراي عضويت هست و خوشبختانه با استقبال خيلي خوبي رو به رو شده. با توجه به گرايش مردم به سمت شبكه‌هاي اجتماعي، تاثير اطلاع رساني و تبليغات مراسم‌هاي خيريه در اين شبكه ها بسيار چشم‌گير بوده و نتايج خيلي خوبي در معرفی و جلب مشارکت داشته است.
فعاليت اين بخش دو طرفه است. از يك طرف اطلاع رساني و انعکاس فعاليت‌هاي كارگاه هاي آموزشي دخترها، روابط‌عمومي و بخش‌هاي مختلف موسسه و اتفاقات خوب داخل مجموعه را برعهده داشته و از طرفي با اطلاع رساني‌‎‌هاي به موقع و معرفي صحيح موسسه با جذب مشاركت و نيروي ياور و ... به بخش‌هاي مختلف كمك مي‌كند. امروز با گذشت ٢ سال از حضور فعال همدم در شبكه‌هاي‌اجتماعي نظير اينستاگرام و كانال تلگرام، همدم نه تنها در شهر مشهد بلكه در بسياري از استان ها شناخته شده است. 
به عنوان نمونه اشتراك‌‌گذاري كليپ از اجراي گروه آواي‌همدم با حضور يك هنرمند باعث شد که آن كليپ هم توسط هنرمند و هم توسط طرفدارانش به اشتراك گذاشته شده و اين اتفاق باعث آشنايي تعداد زيادي از كاربران اين شبكه با همدم شد. این به اشتراک گذاری‌ها بارها توسط هنرمندان و فرهیختگان تکرار شده و بسیار ثمربخش بوده است. معمولا در كنار به روز‌رساني شبكه‌هاي مجازي و وب‌سايت همدم و فعاليت‌هاي مذكور، براي برگزاري مراسم‌هاي مختلف نظير بازارچه‌ها و نمايشگاه‌ها در كنار همكارهاي روابط عمومي بخشي از كارها را به عهده مي‌گيرم.
خاطره؟
اینجا هرلحظه اش خاطره ساز است و دیدن شادی و غم بچه‌ها در شرایط مختلف بر زندگی ماهم تاثیر می‌گذارد. من هنوز خودم مادر نشده‌ام اما بارها بوده که با حسی مادرانه دخترهای کوچک خانه‌ی پناهگاهی را بغل کرده  و احساسی واقعی را تجربه کرده‌ام.
سخن آخر؟
هیچ وقت به عنوان یک شغل به این کار نگاه نکرده‌‌ام و همیشه از لذت برده ام. كنار دخترهاي همدم، كار نمي‌كنم.، زندگی می‌کنم. اینجا وقتی احساسِ پاک این بچه ها را تجربه کنی دیگر برای همیشه دلت در بندشان گیر می‌کند.
****
کارشناس مسئول هماهنگی مراسم‌ها و بازدیدها و خبرنگار موسسه؛
محمد رحیمی: 
 فارغ التحصیل کارشناس برنامه‌ریزی شهری از دانشگاه‌فردوسی مشهد هستم و در دوران دانشجویی؛ مدیرمسئول و صاحب امتیاز نشریات‌علمی – دانشجویی، عضو هیئت‌موسسین کانون‌شعروادب دانشگاه فردوسی، مجری‌گری در برنامه‌های دانشگاه، فعال دانشجویی در واحدهای فرهنگی جهاد دانشگاهی از سال 1378 تا 1381 را تجربه کرده و بعد از دانشگاه: خبرنگار شهر آرا ، مدیر روابط عمومی دانشگاه جامع علمی - کاربردی خراسان‌رضوی و کارشناس پژوهشکده گردشگری جهاددانشگاهی مشهد بوده‌ام. سال 1394 به عضویت همدم در بخش روابط عمومی درآمدم.
حوزه‌ی کاری و فعالیت؟
 بنده در قسمت بازدیدهای مردمی - دولتی راهنمای عزیزان هستم و خبرهای مختلفِ همایش‌ها، نشست ها، بازدیدها و جلسات مختلف و مربوط به همدم را می‌نویسم. همچنین به اتفاق همکارانم با خیرین و نهادهای خصوصی و دولتی برای برگزاری مراسم‌ها و جشن‌ها وارد مذاکره شده و با روابط عمومی‌ها و رسانه‌های مجازی و... در ارتباطم. هماهنگی و همراهی در اردوها و گلگشت‌های بچه‌ها هم بخشی از فعالیت های اینجانب است.
خاطره؟
همدم یعنی هر لحظه یک خاطره و کار در اینجا تکراری نیست. خداوند لطف کرده و اجازه داده من هم برای مدتی هم‌نفس فرشته‌های همدم باشم. زندگی آدم  پر از خیر و برکت می‌شود. بهترین خاطره این است که بعضی از دختران همدم که هم‌سن و سال خودم هستند به من می‌گویند بابا!!
سخن آخر؟
سخن اول و آخر من تشکر از خداوند‌مهربان است که اجازه داد زندگی من برای مدتی در خدمت دختران معصوم همدم باشد، قدردان و سپاسگزار مردم و خیرینی هستم که هر از گاهی یادی از دختران بی‌‌سرپرست کرده و به دیدارشان می‌آیند، ما همیشه منتظر میهمان تازه‌ای هستیم....
ضمنا از هیات مدیره و مدیران همدم خصوصا خانم دکتر حجت و آقای شیرازی‌نیا سپاسگزارم که اجازه دادند در سایه‌شان، خیرخواهی و خدمت به بچه‌های بی‌سرپرست را آموزش ببینم. امیدوارم شاگرد خوبی بوده باشم.
 به تعبیری تمام کارکنان موسسه همکاران روابط عمومی هستند و با رفتار و عملکردشان در جهت پیشبرد اهداف موثرند. روابط‌عمومی و فعالیت‌های مستمرش همواره در موسسه موجب خیروبرکت بوده و هست. امیدواریم این واحد با توجه و تمرکز به جنبه‌های مختلف کاری‌اش همواره در انجام برنامه‌های خیرخواهانه موفق باشد و پنجره‌هایش همیشه روشن.

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org