موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
  0   انتخاب زبان: English  
امروز: يكشنبه ۱۳۹۸ بيست و نهم دي

در زادروز امام رئوف، همدم تجلی‌گاه مهر و معرفت بود؛
 
زادروز ولی‌نعمت، روزی سرشار از محبت
 
فرزندان همدم در سالروز میلاد امام رضا(ع)، میزبان گروههای مختلفی از خادمین حرم مطهر، مسئولین شهر و جمعی از مردم مشهد مقدس و مجاورین خیراندیش حضرت، بودند.
به گزارش روابط عمومی موسسه‌ی خیریه‌ی همدم، در زادروز بابرکت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت (ع)، فرزندان همدم ضمن برگزاری جشنی با شکوه، میزبان خادمین حرم مطهر و مردم عاشق بارگاه آستان حضرت رضا(ع) بودند و این روز را به نیت قرب هرچه بیشتر به درگاه الهی و توسل به مهربان‌ترین پدر معنوی‌شان، به بهترین نحو ممکن گرامی داشتند.
در ابتدای روز یکشنبه 23 تیر 98 جمعی از کارکنان شهرداری منطقه 2 مشهد به همراه بانوان نیک‌اندیش این منطقه جهت اهدای شیرینی و پوشاک به دختران گروه سرود آوای همدم، به موسسه آمدند و لحظاتی را در کنار آنها سپری کردند.
همزمان با خروج اهالی شهرداری منطقه 2، جمعی از خادمین کشیک هشتم آستان‌قدس رضوی به همراه شیرینی و نبات متبرک و لبخندهای امیدبخش و نوای معطر حرم آقا امام رضا (ع)، طبق سنت هرساله، در کنار تخت تک تک فرزندان ساکن در سرای مهر حاضر شدند و برای سلامتی‌شان دعا کردند.
خادمین حرم آسمانی امام هشتم، با صبر و حوصله، کل خوابگاه‌ها و کارگاه‌های موسسه را بازدید کرده و به همه‌ی 400 فرزند موسسه، عید را تبریک گفتند و به درد دل‌های‌شان گوش دادند.
گروه دیگری که در روز میلاد امام رضا(ع) به همدم آمدند، خانواده‌ی مرحوم حاج غلامعلی شهربابکی (پیشکسوت صنعت چاپ خراسان) بودند که عید اول پدر مرحوم‌شان را با دلجویی از فرزندان همدم گره زدند و صمیمانه و بزرگوارانه، هرچند عزادار پدری مهربان و عزیز بودند اما به بچه‌های همدم گل و شیرینی هدیه دادند و ضمن حضور در کارگاههای هنری موسسه، به‌شکلی خواستار اجرای سنت نیکو و حسنه‌ی بزرگداشت و طلب شادی روح درگذشتگان‌شان در مراکز خیریه و در جمع بچه‌های بی‌سرپرست شهرمان، شدند.
آخرین برنامه‌ی روز عید امام رضا(ع) اجرای مولودی خوانی حاجیه خانم فتحی و اعضای گروه زهرای علی(ع) بود. این گروه فرهنگی – مذهبی، هر سال و در عصر زادروز امام هشتم(ع)، در تالار همدم و در حضور بانوان نیکوکار و نیک‌اندیش مشهدی، مراسم مولودی خوانی باشکوهی برگزار می‌کنند که حاصل آن همواره مورد تحسین و تقدیر میهمانان این مراسم بوده است.
روز میلاد امام رضا(ع)، همیشه اهالی این خانه سرشان شلوغ است. حال وحجم اتفاقات این روز چنان است که نمی‌توان خیلی وصف خاصی برای آن نوشت. فرزندان و کارکنان موسسه، در تکاپو و تلاش خاصی هستند تا در این روز عزیز میزبانی کنند. مردم و مسئولین شهرمان و حتی خادمین حرم مطهر رضوی(ع) هم حس و حال حضور در همدم را خیلی دوست دارند و نتیجه‌ی همه‌ی اینها تکرار تجربه‌ای باشکوه و دوست داشتنی از همراهی و همدلی اهالی جامعه با فرزندان همدم در این روز پر از معنویت شده است.
 
تاريخ:  ۱۳۹۸/۴/۲۴ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org


طراحی، توسعه و بهینه سازی سایت (سئو): سینام - ایرسئو