موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: جمعه ۱۴۰۱ هجدهم آذر

«همدم» میزبان نوای قاریان کرسی تلاوت رضوی
 
به گزارش ایکنا از خراسان رضوی، محفل تلاوت رضوی در مؤسسه همدم شامگاه گذشته، ۱۹ اردیبهشت ماه، با تلاوت ابوالفضل نوروزی، قاری نوجوان مشهدی آغاز شد.
در ادامه این محفل نیز حجت‌الاسلام محمدمهدی رجبی، حافظ کل قرآن به سؤالات حاضران از صفحات مختلف قرآن پاسخ داد و بر اساس محفوظات خود آیاتی از سوره‌های «آل‌عمران»، «رعد»، «طه» و «مائده» را تلاوت کرد.
این حافظ بین‌المللی قرآن با اشاره آیاتی از سوره «مائده» عنوان کرد: در سوره مائده آیات مختلفی وجود دارد که شأن نزولی به جزء شخصیت امیرمؤمنان و جایگاه ولایت نمی‌توان تصور کرد و این موضوعی است که اکثر مفسران سنی مذهب و البته همه مفسران شیعه به آن اشاره دارند.
در ادامه محفل تلاوت رضوی خیریه همدم، عبدالجلیل اشرفی از قاریان ممتاز خراسان رضوی آیاتی از سوره «ابراهیم» و همچنین سوره «فاتحه» را تلاوت کرد و پس از آن گروه تواشیح و همخوانی فدک الزهرا(س) قطعه «اسماءالحسنی» و اثری با نام «یا زائر» را به دو زبان عربی و فارسی تقدیم به ساحت قدسی حضرت رضا(ع) کردند.
پایان بخش برنامه‌های قرآنی این محفل از سلسله کرسی‌های تلاوت رضوی قرائت حمید شاکرنژاد بود که این قاری بین‌المللی نیز به تلاوت آیات ۹۵ تا ۱۰۱ از سوره «انعام» و همچنین سوره «بلد» پرداخت.
در انتهای این محفل قرآنی با حضور مسئولان بهزیستی خراسان رضوی از قاریان، حافظان و قرآنیانِ اجراکننده این کرسی تلاوت رضوی تجلیل شد و به منظور این تقدیر آثار هنری و صنایع دستی مددجویان مؤسسه خیریه همدم به قرآنیان حاضر در این محفل قرآنی اهدا شد.
تاريخ:  ۱۳۹۸/۲/۲۸ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org