موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
  0   انتخاب زبان: English  
امروز: دوشنبه ۱۳۹۹ پنجم خرداد

ارکستر ملی ویژه‌ی ایران در همدم هنرنمایی کرد؛
 
سه‌شب، شادی و شگفتی و نیکوکاری...
 
ارکستر ملی ویژه‌ی ایران، سه شب در تالار موسسه‌ی خیریه‌ی مشهد روی صحنه رفت.
به گزارش روابط عمومی موسسه‌ی خیریه‌ی همدم، ارکستر ملی ویژه‌ی ایران با هدف کمک به سیل زدگان کشورمان، در حضور مردم مشهد، مدیران نهادهای دولتی و خصوصی، هنرمندان واصحاب رسانه و با تقبل زحمات و هنرمندی بسیار، سه شب به اجرای برنامه پرداخت که با استقبال چشمگیر همشهریان هنردوست و نیکوکار، مواجه شد.
در ابتدای این سه شب و قبل از حضور اعضای گروه، خانم دکتر حجت (مدیر عامل موسسه) به عنوان میزبان در جایگاه حضور پیدا کرد و پیرامون چگونگی و انگیزه‌های برگزاری این برنامه سخن گفت: « ماه مبارک شعبان، ماه تولد بزرگان دین و شادی اهل بیت(ع) است؛ ما به همین مناسبت‌های فرخنده و به جهت حمایت از سیل‌زدگان عزیز کشورمان، با همکاری خانم مریم گیلاسیان (مدیر و رهبر ارکستر ملی ویژه‌ی ایران)، اقدام به برگزاری اجرای صحنه‌ای ارکستر ملی ویژه‌ی ایران کردیم که توسط مردم خیر و مسئولین خداجوی نهادهای دولتی و خصوصی حمایت شد و نهایتا سه شب در خدمت 21 نفر از نوازندگان دارای معلولیت کشورمان بودیم و خوشحالیم که بخشی از عواید حاصل از فروش بلیت، به سیل‌زدگان عزیزمان اختصاص پیدا خواهد کرد».
چهارشنبه شب مورخ 4 اردیبهشت 98 و در اولین شب از این ایام خاطره انگیز، جعفر مروارید (مدیر کل فرهنگ ارشاد خراسان رضوی) ضمن امضای پوستر کنسرت، گفت: «اجرایی که دیدیم در حقیقت یک رویداد اجتماعی بود. هرچند ظاهر کار زیباشناسانه و صرفا هنری بود اما تاثیرات اجتماعی فراوانی می‌تواند داشته باشد. جای بسی خوشحالی است که اعضای این گروه از سراسر کشورمان شکل گرفته‌اند و توانسته‌اند هم در جمع خود و هم در شکل ارائه‌ی اثرشان، اثری چنین جذاب خلق کنند که حاوی مضامین اتحاد همه‌ی اقوام ایرانی و صلح جهانی است. مضامین این کنسرت، بین‌المللی است و قطعا تاثیرات فراملی فراوان دارد و باعث افتخار ما مشهدی‌هاست».
وی ادامه داد: «یکی از اهداف وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی توجه به نیازهای عمومی جامعه است؛ ما دیدیم این بچه‌ها با زبان مشترک و زیبای هنر توانستند به این هدف مهم نائل آیند و ما در آینده نیز از اینگونه اجراها که تاثیرات اجتماعی – فرهنگی خاصی روی مخاطب عام و خاص می‌گذارد، قطعا حمایت بیشتری خواهیم کرد».
همچنین  محمد جواد استادی (رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد) در خصوص اجرای این گروه گفت: «دو نکته‌ی ویژه در این اجرا مشاهده شد که می‌توانم ابتدا به یک اجرای سالم و فاخر در حوزه‌ی موسیقی  در مشهد اشاره کنم که بعد از مدتها شاهد آن بودیم. دوم هم اینکه؛ نوازندگان ارکستر، بچه‌هایی با شرایط خاص هستند و ممکن است به نظر بعضی از افراد جامعه‌ی ما، ناتوان نامیده شوند. در حالی که چنین نیست و این اتفاق بی‌نظیر علاوه بر اثبات این مهم، نقطه قوت مشهد را می‌رساند، به‌ویژه در حوزه‌ی خدمات بهزیستی و توجه خیریه‌ی همدم به این مقوله و نیز در حوزه‌ی مدیریت و پشتیبانی نهادهای دولتی ازاین تلاش، که تاثیرات بسیار مثبتی روی مخاطبین مشهدی دارد و ما به‌عینه دیدیم».
در شب‌های سه‌گانه‌ی برگزاری کنسرت از سوی ارکستر ملی ویژه‌‌ی ایران، جمعی از مدیران شهرداری مشهد و اعضای شورای اشلامی شهر نیز در میان مخاطبین حضور داشتند که آنها نیز با تحسین اجرای موفق بچه‌های گروه، خادمین همدم و همکاران هنری‌شان را به ادامه‌ی این راه تشویق و امیدوار کردند.
بتول گندمی (عضو شورای اسلامی شهر) در پایان اجرای شب دوم، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: «توانایی‌هایی در سطح عالی مشاهده کردیم. این بچه‌ها ثابت کردندکه معلولیت می‌تواند باعث شگفتی‌ ‌شود و کاملا آن را به رخ کشیدند. به نظرم اجرای بسیار فوق‌العاده‌ای بود و شگفتی خلق کردند، امشب حس خوبی به من القا شد که تاکنون در هیچ برنامه و اجرای موسیقی حس نکرده بودم. ما در شورای اسلامی شهر مشهد، ضمن حمایت همه جانبه‌ی اینگونه فعالیتهای ویژه و ارزشمند، معتقدیم می‌بایست نگاه جامعه را به معلولین عوض کنیم و ایمان داریم همه‌ی آنها می‌توانند مثل همین بچه‌ها در عالی‌ترین سطوح حضور پیدا کنند چرا که معلولیت اصلا محدودیت نیست. کاش امکان تبلیغ و معرفی فراگیرتر می‌داشتید تا همشهریان عزیز بیشتری در جریان این برنامه‌ی متفاوت قرار می‌گرفتند».
دکتر امیر عزیزی (مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد) نیز که دو شب متوالی برای تماشای این برنامه در تالار همدم حضور یافته بود، نظر خود را در مورد این برنامه اینگونه اظهار داشت: «قدرت و توان این بچه‌ها بسیار بالاست. جنبه‌های هنری و اجتماعی آن غیر قابل وصف است و انسان را به فکر وا می‌دارد که خداوند متعال چه قوت و اراده‌ای در این گروه به ودیعه گذاشته است. ما در شهرداری مشهد و حوزه‌ی مدیریت شهری، امیدواریم از تمام نیروها و روابط ملی و بین‌المللی‌مان استفاده کنیم تا کل مردم ایران و حتی دوست‌داران این هنر در سایر کشورهای جهان، با این اثر فاخر و نمونه آشنا شوند».
سومین شب این اجرا، همچون شب‌های گذشته، با حضور میهمانان گرانقدری از داخل و خارج کشور همراه بود که آمده بودند از هنر فرزندان هنرمند ایران در تالار همدم، لذت ببرند.
جمعه شب  ششم اردیبهشت 98، ازجمله‌ی میهمانان، امیر کربلایی زاده (هنرمند سینما و تئاتر) و رضا یزدانی (خواننده و آهنگ‌ساز) بودند که در میان حضار تا انتهای برنامه حضور داشتند و هر کدام ضمن تمجید از این رویداد ارزشمند هنری، نظرشان را با خبرنگار ما در میان گذاشتند؛
کربلایی زاده در سخنان کوتاهی گفت: «حس و حالم قابل وصف نیست و نمی‌توان کلمه و جمله‌ی خاصی برای بیان آن پیدا کرد. فقط می‌توانم بگویم که به شدت لذت بردم. این همه تلاش و کوششی که دیدیم نتیجه‌ی فعل خواستن خادمین و مربیان و بچه‌های گروه بود. از خداوند ممنونم امشب اینجا بودم و اثر ماندگار خانم گیلاسیان و ارکستر ملی ویژه‌ی ایران را دیدم؛ اثری که قطعا ماندگار و تاریخ‌ساز خواهد بود. شما به خوبی از زبان هنر جهت معرفی این بچه‌ها استفاده کرده‌اید و همچنین توانسته‌اید هنر را به خدمت بگیرید و حال بچه‌ها را خوب کنید و آنها حال همه‌ی ما را دگرگون کردند».
رضا یزدانی نیز که از خوانندگان موفق کشورمان است، نظرش را در مورد اجرای ارکستر ملی ویژه‌ی ایران، اینطور بیان کرد: «من واقعا غافلگیر شدم، اینکه دختری که دارای سندروم داون است به زیبایی پیانو بنوازد یا کسی که نابینا است از عهده‌ی نواختن گیتار بربیاید چیزی نیست که بتوان معیار خاصی در موفقیت برای آن تعیین کرد. بچه‌های این گروه بسیار موفق و توانا هستند و قطعات سخت و معروف ایران و جهان را در نهایت زیبایی نواختند که اصلا تصورش را نمی‌کردم و باید واقعا از خداوند سپاسگزاری کنم که امشب در همدم شاهد این شکوه و جلال و هنرنمایی بودم. من از همه‌ی مربیان خصوصا خانم گیلاسیان هم باید تشکر کنم که زندگی‌اش را در راه آموزش موسیقی به این بچه‌ها صرف می‌کند. کاری که من تا حدود زیادی با آن آشنا هستم و می‌دانم چقدر باید ایمان و انرژی و صبر داشته باشی تا به این درجه برسی و محصولی چنین داشته باشی. همچنین امیدوارم موسسه‌ی خیریه‌ی همدم همیشه منبع خیر و برکت و هنرمندی برای ایران عزیز‌مان باشد».
مریم گیلاسیان هم به عنوان همراه همیشگی و رهبر هدایت‌گر ارکستر ملی ویژه‌ی ایران، از همکاری و پشتیبانی موسسه‌ی همدم در این اجرای موفق، به‌طور ویژه و صمیمانه سپاس‌گزاری و برای هیات مدیره و مدیریت و کارکنان همدم، به‌کرات آرزوی خیر و توفیق کرد. 
البته، ارکستر ملی ویژه‌ی ایران میهمانان دیگری هم داشت که به اظهار نظرهای جالبی پرداختند اما برای عدم اطاله‌ی خبر، فعلا از آوردن همه‌ی نظرات معذوریم. انشالله گزارش کامل این سه‌شب را در شماره‌ی آینده‌ی فصلنامه‌ی همدم، ملاحظه خواهید فرمود.
 
 
تاريخ:  ۱۳۹۸/۲/۷ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org


طراحی، توسعه و بهینه سازی سایت (سئو): سینام - ایرسئو