موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
  0   انتخاب زبان: English  
امروز: چهارشنبه ۱۳۹۸ بيست و نهم خرداد

طرح یک دوستی تازه؛
 
علیشاپور، به همدم پیوست...
 
حسین علیشاپور(خواننده و پژوهشگر موسیقی ایرانی) در حاشیه‌ی بازدید از همدم گفت: «هنرمندان باید ضمن حمایت معنوی و مادی از همدم، تعهد خود را نسبت به فرزندان این موسسه‌ی خیریه به نحو احسنت انجام دهند».
به گزارش روابط عمومی موسسه‌ی خیریه‌ی همدم(فتح‌المبین)، حسین علیشاپور هنرمند عرصه‌ی موسیقی کشورمان روز شنبه هفدهم شهریور 1397 به همدم آمد و از کارگاهها و بخش های مختلف این موسسه‌ی خیریه دیدن کرد و به قول خودش طرح دوستی تازه‌ای در زندگی‌اش شکل گرفت!
این دیدار در حالی انجام شد که این هنرمندِ جوان، فرصت زیادی برای دید و بازدیدهای معمولی از تمام بخش‌های موسسه نداشت و در اواسط دیدارش در سرای مهر ضمن ابراز تاسف از وقت کمش، گفت: «حیفم می‌آید که در همدم باشم و نتوانم به اندازه‌ی کافی با بچه‌ها خوش و بش کنم. امروز از روزهای خوب من به شمار می‌آید. اما وقتم بسیار کم است انشالله در سفر بعدیم یک روز کامل در کنار بچه‌ها خواهم بود و از فضای معنوی اینجا بهره می‌برم. مشهدی‌های عزیز خیلی خوشبخت هستند که در جوار امام رضا(ع)، می‌توانند با فراغ بال به همدم هم سر بزنند و احوال این بچه‌های نازنین را جویا شوند.»
در ادامه‌ی این دیدار در مدرسه‌ی فتح‌المبین، زهرا (مددجوی پرتلاش و هنرمند موسسه) که مدتی است مشغول ساختن عروسک‌هایی خاص با چوب و نخ است، یکی از این عروسک‌هایش را به علیشاپور هدیه داد و این کار باعث شد میهمان همدم بگوید: «دل مهربان و رئوف دختر بچه‌ای که ما فکر می‌کنیم کم‌توان ذهنی است در واقع منبع محبت و دست و دلبازی است؛ به باور من همه‌ی ما درس‌های زیادی از مهربانی و همدلی از این بچه‌ها باید بیاموزیم».
او پس از شنیدن سرود گروه آوای همدم در کارگاه موسیقی موسسه گفت: «بچه‌های هنرمندی در این موسسه زندگی می‌کنند و کاملا واضح است به دلیل مدیریت درست و خدمت‌های عاشقانه‌ی خادمین همدم، توانایی و استعداد بچه‌ها در حال پرورش و توانبخشی است».
علیشاپور با اشاره به وظیفه‌ی هنرمندان حوزه‌های مختلف هنری نسبت به موسسات خیریه‌ای چون همدم گفت:   «هنرمندان متعهد و وظیفه‌شناس کشورمان باید ضمن دیدار و حمایت کلامی از همدم، تعهد عملی خود را نسبت به فرزندان این خیریه، به‌درستی انجام دهند. مثلا کنسرتهایی به نفع این عزیزان در شهرهای مختلف کشورمان برگزار شود یا بخشی از درآمدهای پخش فیلم‌های سینمایی، جهت زندگی بهتر، به این عزیزان اختصاص داده شود».
تاريخ:  ۱۳۹۷/۶/۱۷ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org


طراحی، توسعه و بهینه سازی سایت (سئو): سینام - ایرسئو