موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
  0   انتخاب زبان: English  
امروز: پنجشنبه ۱۳۹۸ اول فروردين

خاطر عزیزان جانباز و خاطره‌ی عزیز همدم
 
فرزندان همدم به مناسبت گرامیداشت روز جانباز از آسایشگاه جانبازان امام خمینی(ره) مشهد، دیدن کردند.
به گزارش روابط عمومی موسسه‌ی خیریه‌ی همدم(فتح‌المبین)، دکتر زهرا حجت (مدیر عامل این موسسه) با بیان این مطلب افزود: «امنیت و سربلندی  و عظمت ایران عزیز به واسطه‌ی جانفشانی‌های رزمندگان اسلام به‌دست آمده است؛ کسانی که در جنگ هشت ساله‌ ایران با عراق  و سپس مقابل تروریست های داعشی از جان و جوانی و مالشان گذشتند. فرزندان قدرشناس همدم امسال هم مانند سالهای گذشته برای ادای احترام به این همت و وطن پرستی، به دیدار جانبازان عزیز مشهدی رفته و از نزدیک جویای حال و احوال آنها شدند.»
براساس گزارش، در این دیدار صمیمانه «مهدی جدی» یکی از جانبازان قطع نخاعی این آسایشگاه ضمن خیرمقدم به اهالی همدم گفت: «افرادی که روی این تخت‌ها می‌بینید زمانی جوان و سرحال و سالم بوده‌اند. آنها برای دفاع از خاک وطن در مقابل دشمنان ایران و اسلام جنگیدند و امروز نشانه‌ی کوچکی از رادمردی تمام ایرانیان هستند. ما هرسال از دیدار شما فرشته‌های نازنین همدم خوشحال می‌شویم. باور کنید بهترین احوال‌پرسی این ایام از نظر من و دوستانم دیدارشما از آسایشگاه ما بود.»
فرزندان همدم کنار تخت «سید عالم اختری» هم رفتند؛ جوان رشیدی که با آرامش خاصی در گوشه‌ی آسایشگاه روی ویلچرش نشسته است. او جانباز مدافع حرم است که در سال 1394 در مقابل داعش ایستادگی کرد و جانباز قطع نخاعی شد. دختران همدم از اینکه در این آسایشگاه جوان رشیدی را می‌دیدند که دچار معلولیت شده است،  ناخودآگاه بغض کردند و پس از شنیدن داستان آقای اختری، ساده و صمیمی از او با جمله‌ی«انشالله هرچه زودتر خوب بشی داداش» دلجویی کردند.
همراه با حضور فرزندان همدم، مدیران و مسئولین و حتی تعدادی از جوانان مسجدی با دسته‌های گل و شیرینی جهت تبریک به آسایشگاه آمده‌‌بودند. نسیم خنکی بیرون از آسایشگاه و در میان درخت‌های پارک ملت مشهد می‌وزید. جوانان ورزشکار پارک  با دیدن بچه‌های همدم ذوق زده مشغول خوش و بش با آنها شدند، عکس سلفی گرفتند و چند دقیقه پا به پایشان در راهروهای سبز و زیر درختان تازه و شاداب اردیبهشت مشهد قدم زدند. 
آسایشگاه جانبازان امام خمینی(ره) مشهد، شاید کل امنیت وطنم نباشد اما حتما نشانه‌ی کوچکی از آن است. به پشت سر نگاه کردیم. نسیم خنک اردیبهشت‌ماه از میان لبخندهای همدمی‌ها و شکوفه‌های تازه عبور می‌کرد و پرچم سه‌رنگ ایران را که بالاسر درب آسایشگاه نصب شده است، به اهتزاز در‌می‌آورد.
تاريخ:  ۱۳۹۷/۲/۲ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org


طراحی، توسعه و بهینه سازی سایت (سئو): سینام - ایرسئو