موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: جمعه ۱۳۹۷ بيست و هشتم دي

جشن تولد 71 سالگی رضا رویگری در موسسه خیریه توان بخشی فتح المبین مشهد برگزار شد
 
خراسان رضوی، 25 دی 96
 
لبخند «همدم» به رضا رویگری
 این بار برای «رضا رویگری» جشن تولد گرفته بودند، بازیگری که سال‌های بسیاری از زندگی‌اش را وقف هنر کرده و علاوه بر بازیگری، در عرصه موسیقی هم فعالیت داشته است.  ساعت 19 عصر شنبه است و سالن همایش‌های موسسه توان‌بخشی خیریه همدم (فتح المبین) پر است از دخترانی که جامعه ما آن‌ها را با اسم معلولان جسمی و ذهنی می‌شناسند. آن‌ها تا امروز برای 26 هنرمند جشن تولدهایی را در قالب «جشن لبخند» گرفته‌اند.رضا رویگری درحالی‌که روی ویلچر نشسته است به سالن وارد می‌شود تا شاهد برپایی جشن 71 سالگی‌اش باشد، نفیسه روشن (بازیگر) و مهدی یغمایی (خواننده و آهنگ ساز) و تعدادی از هنرمندان دیگر او را همراهی می‌کنند. به‌محض ورود به سالن با استقبال پرشور دختران همدم روبه رو می‌شود، به حاضران نگاهی می‌اندازد و قطره‌های اشک در چشمش حلقه می‌زند و حتی از فاصله چند متری می‌توان خیسی چشمانش را دید.
ثبت «جشن لبخند» به‌عنوان بنیاد
نفیسه روشن که یکی از مهمانان ثابت «جشن لبخند» است، درباره این مراسم می‌گوید: مدتی است موسسه همدم و پیگیری‌های مربوط به جشن لبخند تبدیل به یکی از دغدغه‌های اصلی من شده و هرروز برای شرکت در این جشن لحظه‌شماری می‌کنم.این بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون می‌افزاید: در آینده شاهد اتفاقات خوبی در جشن لبخند خواهیم بود و قرار بر این است که این جشن به ‌عنوان یک بنیاد ثبت شود.
در ادامه این مراسم گروه سرود دختران همدم ترانه‌ای را که یکی از ساخته‌های مهدی یغمایی است به رضا رویگری تقدیم می‌کنند و در ادامه رضا رویگری به روی صحنه دعوت می‌شود. رویگری که سال‌ها بازیگری روی صحنه را تجربه کرده، حالا به کمک چند نفر در حالی‌که روی ویلچر نشسته به صحنه می‌آید و می‌گوید: من و شما که روزهای بیماری را طی می‌کنیم قدر سلامتی را بیشتر می‌دانیم، امیدوارم تمام دختران همدم سلامت باشند و مردم مثل گذشته از دختران این موسسه حمایت‌های ویژه‌ای داشته باشند.
نظرکرده امام رضا (ع) هستم
رویگری در ادامه به داستان تولدش اشاره می‌کند و می‌گوید: «من نظرکرده امام رضا (ع) هستم. آن‌طور که پدر و مادرم برایم تعریف کرده‌اند مدتی طولانی بچه‌دار نمی‌شدند و برای این که خداوند به آن‌ها فرزندی عطا کند به امام رضا (ع) متوسل می‌شوند تا این که پدرم شبی ایشان را در خواب می‌بیند و آقا به پدرم می‌گوید «ما به شما یک پسر می‌دهیم». برای خیلی‌ها این ماجرا را تعریف کرده‌ام و حالا هم به آقا امام رضا (ع) متوسل شده‌ام تا مرا شفا دهد. چهار سال است که با بیماری دست‌وپنجه نرم می‌کنم و خسته شده‌ام. امیدوارم دفعه بعد که به موسسه همدم می‌آیم شفایم را از امام رضا (ع) گرفته باشم و تمام دختران همدم هم حالشان خوب باشد و همه باهم جشن سلامتی‌مان را برگزار کنیم».
در حاشیه این مراسم و به ‌رسم همیشه دفتری را برای نوشتن یادگاری می‌آورند اما دست‌های رضا رویگری این روزها، حتی توان در دست گرفتن قلم برای نوشتن چند خط ساده را ندارد. یکی از همراهان رضا رویگری مطلبی را می‌نویسد و این بازیگر سرشناس امضایش را در این دفتر به یادگار ثبت می‌کند. وقتی از حس این بازیگر درباره جشن تولد متفاوتی که دختران همدم برای او گرفته‌اند سؤال می‌کنم می‌گوید: وقتی دیدم دخترانی که سال‌های سال است با بیماری دست‌ و پنجه نرم می‌کنند، من را می‌شناسند و برایم جشن تولد می‌گیرند، حال و هوای عجیبی پیدا کردم و از همه آن‌ها تشکر می‌کنم. در پایان این مراسم هدایایی که حاصل تلاش دختران هنرمند این موسسه بود به رضا رویگری تقدیم شد.
 
نویسنده : بهبودی نیا
 
 
تاريخ:  ۱۳۹۶/۱۰/۲۶ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org


طراحی، توسعه و بهینه سازی سایت (سئو): سینام - ایرسئو