موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: جمعه ۱۳۹۷ بيست و هفتم مهر

نشست یاران و حق‌شناسان
 
مدیران همدم، میهمان مدیران اراده‌ی کل فرهنگ و ارشاد شدند
خوانندگان گزارشات مصور و مکتوب همدم و مشتاقان توفیق و توسعه‌ی این موسسه‌ی خیریه، لابد خاطرشان هست که در سالهای اخیر، بارها از سوی این موسسه، اخباری از فعالیت‌ها و برنامه‌های مهم فرهنگی وهنری منعکس و همواره تاکید شده‌ که برگزاری چنین برنامه‌هایی، بدون همت وحمایت مدیران و کارشناسان اداره‌ی کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان رضوی، میسر نبوده‌است.
از جمله‌ی این مراسم که خوشبختانه با موفقیت و اقبال قابل توجهی برگزار شد، تقدیر از فعالیت‌های هنری و سالها همراهی خیراندیشانه‌ی استاد کیوان ساکت با موسسه‌ی همدم بود که مصادف شد با آیین بزرگداشت روز جهانی معلولین و در نوع خود یکی از باشکوهترین رخدادهای  هنری شهر مشهد را رقم زد.  
دیدار و سپاس‌گزاری مدیران همدم از مسئولان اداره‌ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، از جمله موضوعات مهمی بود که پس از برگزاری  موفقیت‌آمیز مراسم روزجهانی معلولین و تقدیر از استاد کیوان ساکت در تالار همایش‌های  همدم، در دستور کار مدیران این خیریه قرار گرفت و سرانجام روز شنبه دوم دیماه، با مساعدت دفتر مدیرکل فرهنگ و ارشاد، پس از نماز ظهر و عصر، این اتفاق مبارک افتاد و توانستیم، به دیدار دوستان و یاوران فرهنگی و هنری خود در اداره‌ی کل ارشاد برویم. 
در این دیدار صمیمی و سرشار از مهر و تفاهم، علاوه بر دکتر سید سعید سرابی (مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی)، ناصر نبی‌زاده (قائم‌مقام اداره‌ی کل)، صدرا یوسفی (مشاور مدیرکل در امور جوانان و نخبگان) و حامد طاهری (رییس انجمن موسیقی خراسان رضوی) حضور داشتند و از طرف موسسه هم در کنار خانم دکتر حجت (مدیرعامل)، جعفر شیرازی‌نیا(رئیس موسسه)، سپاهی لایین(مدیر روابط عمومی) و مژگان همایونی (کارشناس فرهنگی همدم)، حاضر بودند.
این دیدار، که قریب یکساعت به‌طول انجامید، نمونه‌ای ازیک نشست موفق و همگرایانه و خیراندیشانه بود و طرفین با اظهار لطف نسبت به مساعدت و همراهی متقابل و تاکید بر ضرورت حساسیت بیشتر نسبت به امور هنری و فرهنگی خراسان، قول دادند برای  اقدامات مشترک و موثر دیگری برنامه‌ریزی کنند.     
از جمله نکاتی که طرفین برآن تاکید کرند این بود که؛ موسسه‌ی توانبخشی همدم باور دارد جایگاه  فرهنگ و هنر در هرم آگاهی جامعه مهم است و توجه به‌ آن، می‌تواند هم به ارتقای سطح فرهنگ ملی و تعمیق میزان آگاهی عمومی و اجتماعی کمک شایانی بکند و هم زمینه‌ی خیررسانی بیشتر مردم به یکدیگر و به اقشار نیازمند را فراهم سازد. 
همچنین گفته شد که؛ شناخت آدمیان به ریشه‌ها و نشان دادن ژرف ترین لایه‌های موجودیت تاریخی و هویت ایرانی که محل به بار نشستن ارزشهای دیرین این سرزمین سرشار از فرهنگ و هنر است، باعث می‌شود تا ارتباطات فرهنگی و هنری بیشتری بین مردم و موسسه همدم برقرار می‌شود. این روابط شاید دیریاب و دیراثر باشد اما بی‌تردید پایدار و ماندگار  خواهد بود و این از مزایای نگاه عمیق فرهنگی اجتماعی است.
در طول این دیدار دلنشین، پیام مهر و همدلی و حقشناسی ساکنان سرزمین همدم خانه‌‌باغ پرورش چهارصد گل بی سرپرست، بارها خطاب به  اهالی اداره‌ی مهر و اصحاب فرهنگ و هنر آقایان  سیدسعید سرابی، ناصر نبی‌زاده، صدرا یوسفی و حامد طاهری تکرار شد و از سوی آنان نیز، آرزوی توفیق مدیران خیریه‌ی همدم و همکارانشان و قول همکاری بی‌دریغ، به زبان آورده شد.     
حسن ختام این نشست، تقدیم گلستان سعدی، از سوی دکتر سرابی عزیز به هریک از میهمانان بود و حس خوبی که به‌هنگام بدرود همگان داشتند با این دعای عزیز و عمیق که؛ الهی، تلاش برای اعتلای فرهنگ و هنر سرزمین خاوران و سربلندی وطنمان ایران، مضاعف و موثر باد.
 
 
 
تاريخ:  ۱۳۹۶/۱۰/۴ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org


طراحی، توسعه و بهینه سازی سایت (سئو): سینام - ایرسئو