موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: جمعه ۱۳۹۷ بيست و هفتم مهر

یلدا به همدم آمد
 
آیین بزرگداشت شب یلدا با حضور مردم همدم‌ دوست مشهد در تالار نگارخانه‌ی موسسه و با حضور فرزندان این خانه برگزار شد.  
به گزارش روابط عمومی موسسه‌ی همدم(فتح‌المبین) آین بزرگداشت شب یلدا جمعه شب، اول دیماه 1396 با حضور انبوهی از دوستان و یاوران همدم و در تالار نگارخانه‌ی این مرکز خیریه در میان شور و شوق فرزندان این خانه برگزار شد. 
در ابتدای این مراسم خانم کتر حجت (مدیر عامل موسسه) ضمن خیر مقدم به میهمانان گفت: «جشن‌ها و آیین‌های ایرانی مثل سنت‌های زیبا و ارزشمند شب یلدا در خانواده‌های همه‌ی ایرانیان هر سال با جمع شدن فامیل دور هم برگزار می‌شود؛ این اتفاق سالهاست با حضور شما مردم خوب و نیکوکار مشهد در موسسه و برای 400 دختر بی‌سرپرست  نیز جشن گرفته می‌شود. ما به دوستی شما افتخار می‌کنیم و ممنونیم که به هربهانه‌ای باعث شادی و نشاط اهالی این خانه می‌شوید و نقش خانواده‌ی نداشته‌شان را به عهده دارید.»
بعد از این خیر مقدم صمیمانه، گروه سرود آوای همدم اولین اجرا کنند‌ی برنامه‌های متنوع این شب بودند؛ آنها از کار جدیدشان به نام «یلدای من» نیز رونمایی کردند و در اجراهای بعدی‌شان مثل همیشه تحسین میهمانان حاضر در نگارخانه‌ی موسسه را برانگیختند و تعداد زیادی از میهمانان، خصوصا هنرمندان حاضر در تالار، ایستاده آنها را تشویق می‌کردند. 
ابراز احساسات یلدا عباسی (هنرمند شناخته‌شده‌ی موسیقی مقامی خراسان) که برای لحظاتی کوتاه روی سن رفت و با بچه‌های گروه سرود اجرای مشترک داشت در نوع خود بی‌نظیر بود. 
او پس از حضور درمیان دختران گروه سرود، گفت: « اجرای این بچه‌ها به حدی زیبا و دلچسپ بود که ناخوداگاه و بدون تمرین و حتی خواسته‌ی قبلی روی جایگاه آمدم و در کنارشان ایستادم و حس و حال عجیبی که از همدم شنیده بودم را کمی درک کردم. همه‌ی تجربه‌های اجرای موسیقی در داخل و خارج از کشور را دارم اما هم‌نفس شدن با تکتم و دوستان هنرمندش موهبتی خدایی است که امشب نصیب من شد.»
در میان میهمانان جشن یلدای همدم غیر از یلدا عباسی، هنرمندان دیگری نیز حضور داشتند. محسن باهوش،  حامد آراسته، آیدا لعل محمدی و ابراهیم شادکام و هاشم فرهادی نیز آمده بودند تا در کنار دختران همدم، سنت‌های قدیمی این شب ایرانی را زنده نگه دارند. خانم لعل محمدی به نمایندگانی از آنها در جایگاه حاضر شد و گفت:
«از دختران هنرمند این مرکز خیریه ممنونیم که ما را به جشن زیبایشان دعوت کردند. فعالیت‌های متنوع همدم و گرامیداشت‌ سنت‌های کشورعزیزمان در این موسسه نشانه‌ی مدیریت خوب خانم دکتر حجت و همکاران زحمتکش اوست و من برای همه‌ی این عزیزان آرزوی موفقیت می‌کنم.»
آخرین گروهی که به اجرای برنامه پرداختند گروه تئاتر«دوستان» بودند که با اجرای تئاتر خیابانی طنز، باعث شور و نشاط و خنده‌ی حضار و دختران همدم شدند. 
شب یلدا داستان‌های گفته و نگفته‌ی زیادی دارد؛ شبی طولانی که پایان پاییز و آغاز سوز و سرمای زمستان است. همه‌ی جمع شدن‌های خانواده‌های ایرانی کنار هم سمبلی است برای تجدید دوستی‌ها و مهربانی‌ها با هم و در طول این فصل سرد. مردمی که دیشب به نگارخانه‌ی همدم آمده بودند تنها برای شنیدن فال حافظ و خوردن لبو و انار و هندوانه نیامده بودند، انگار هدفشان همانی بود که خانم دکتر حجت اول برنامه گفت؛ آنها می‌خواستند با همدم هم‌خانواده باشند و یک خانواده بمانند. آنها می‌خواستند در شروع این فصل سرد، دوستی‌شان را تازه‌تر کنند....  
 چشمان خواب آلوده‌ی کودکان خانه‌ی کوچک پناهگاهی در آخر برنامه‌ها هنوز برق می‌زد. مادریار مهربانشان دستشان را گرفته بود و آنها را به اطاقشان می‌برد. قرار بود امشب خواب خانواده‌ی نداشته‌اشان را نبینند، قرار بود در بلندترین شب سال، بلندترین خواب رنگارنگ خوشبختی و دوستی مردمی را ببینند که همیشه و در همه حال حتی در هنگامه‌ی سوز و سرمای زمستان و بلندی شب‌های تارش با آنها دوست و رفیق خواهند بود.
 
 
 
تاريخ:  ۱۳۹۶/۱۰/۲ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org


طراحی، توسعه و بهینه سازی سایت (سئو): سینام - ایرسئو