موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: يكشنبه ۱۳۹۷ بيست و هفتم خرداد

یک گزارش کوتاه و یک گلایه‌ی بلند
 
اخیرا  فایل صوتی کوتاهی در برخی شبکه‌های مجازی به اشتراک گذاشته شد که موضوع مورد بحثش، مواردی از فساد اخلاقی  در یکی از موسسات خیریه‌ی تهران بود. این فایل که بیشتر مدعایش را به گزارشات خبرگزاری مهر مستند و منتسب کرده بود، متاسفانه تصویری از فرشتگان همدم را به عنوان کاور، مورد استفاده قرار داده‌بود که می‌تواند تداعی‌گیر این‌همانی متن و تصویر باشد و چنان‌که همگان می‌دانند، این عمل، مصداق دقیق سوءاستفاده و شبهه‌افکنی است.
در اینجا اصلا قصد تبلیغ و تعمیم این کار غیراخلاقی و غیرحرفه‌ای را نداریم. بالطبع آنان‌که موسسه‌ی خیریه‌ی همدم و فرزندان عزیزش را می‌شناسند، می‌دانند دامن این خانه‌ی مهربانی و خیرخواهی، از چنین اتهاماتی پاک و مبراست. در عین حال باید پذیرفت که استفاده از تصویر دختران همدم، در جایی که ظن اتهام و توهین می‌رود، مجاز و معقول نیست و خدای‌نخواسته ممکن است مستمسک سوءتعبیر و نگرانی شود. 
موسسه‌ی همدم، برای عدم تکرار چنین خبط و خطایی، ضمن اینکه حق قانونی خود را برای پیگیری از مراجع ذی‌صلاح محفوظ می‌داند و اقدام  مقتضی را نیز صورت داده‌است، لازم می‌داند صمیمانه  و فروتنانه توجه دوستداران خود و مخاطبان و کاربران فضای مجازی را به این نکته جلب کند که؛
آزادی بیان، وقتی محقق می‌شود که معتقدان و مدافعانش، پیش از هرچیز به حدود قانونی و اخلاقیِ بیانِ آزاد معتقد و مقید باشند و از مخدوش‌کردن وجهه‌ی پاکان بپرهیزند. نمی‌توان و نباید به ادعای آزادی بیان، امکانات ارتباطی دنیای مدرن و رسانه‌های سهل‌الوصول مجازی را بازیچه‌ و قربانی خواست‌های شخصی و منویات نفسانی کنیم و آنوقت، ضمن برآشفتن و متهم‌ساختن بی‌گناهان، از محدودیت بیان و دخالت مراجع حقوقی وقضایی و انتظامی گلایه‌مند باشیم. این ماییم که خواسته  و ناخواسته پای پلیس را به حوزه‌ی بسیاری از حقوق مدنی می‌کشانیم و آنگاه معترضانه متوقع عدم دخالت این مرجع در امور می‌شویم. 
لطفا، خودمان پلیس اخلاقی  و انسانی و نگهبان آزادی خود باشیم.
روابط عمومی موسسه‌ی خیریه‌ی همدم(فتح‌المبین)
تاريخ:  ۱۳۹۶/۶/۱۹ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org


طراحی، توسعه و بهینه سازی سایت (سئو): سینام - ایرسئو