موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: يكشنبه ۱۳۹۷ بيست و هفتم خرداد

چهارمین شب از ششمین بازارچه‌ی همدم؛
 
آواز «ماه و ماهی» و «باران مهر» بود 
 
در چهارمین شب از بازارچه‌ی خیر و خرید همدم، چهار میهمان ویژه‌ی حاضر در تالار همدم، از مهر و ارادت و دلبستگی خود به فرزندان این خانه گفتند. 
 به گزارش روابط عمومی موسسه‌‌ی خیریه‌ی همدم (فتح المبین) در ادامه‌ی شب‌های شورآفرین و مهربار ششمین بازارچه‌ی خیر و خرید همدم، در چهارمین شب این رویداد جمعی نیز با حضور خیرخواهانه‌ی مردم، ورزشکاران، معلولین و مدیران اقتصادی خیرخواه و همدم‌دوست مشهد، چنان حال و هوایی بر غرفه ها و تالار همایش های موسسه حاکم بود که قطعا در این گزارش کوتاه نمی‌توان به تمام زوایای آن اشاره کرد. 
در برنامه‌های تالار همایش های همدم، پس از شنیدن آیات الهی و سرود ملی، ابتدا مهتاب آل عباسیان و مریم جاودانی، با اجرای تئاتری طنز، توانایی خود را در زمینه‌ی آشنایی دختران موسسه با هنرهای نمایشی نشان دادند؛ حضار سکوت کردند، با  دل و دست و نگاهشان آنها را تحسین کردند و این نویدی بود بر شروع یک برنامه‌ی خوب دیگر در شب‌های بازارچه‌ی امسال.
محسن میرزازاده هنرمند جوان خراسانی، با خون‌گرمی خاص مردمان شمال خراسان،  با همدمی ها و میهمانانشان خوش و بش کرد. سپس برایشان آواز خواند و آهنگ  پرشور ومهرش ‌»باران» را به رسم وفاداری کردهای وطن‌پرست این دیار، به 400 دختر بی سرپرست این خانه تقدیم کرد. او از گروه کلاتی دوله‌با(گردباد) هم که دیگر میهمانان هنرمند مراسم بودند، دعوت کرد روی جایگاه بروند و هنگام تقدیم این آهنگ به اهالی همدم، با او دایره بگیرند و همراه باخواندنش، اوج دلبستگی و وفاداری به طبیعت و میهن سرفراز ایران را در حرکات هماهنگ نمایشی سنتی و آیینی نشان دهند.
در ادامه‌ی برنامه، مجری از حضور قهرمانان ورزشی در میان جمعیت خبر داد؛ به رسم شب های گذشته، یکی از قهرمانان پهلوان‌صفت خراسانی دعوت شد در جایگاه حاضر شود و مدالش را به گردن یکی از فرزندان همدم بیاویزد؛ راضیه شیرمحمدی قهرمان پارالمپیک و دوره‌های مختلف جهانی، مدال طلا و نشانِ عنوان ورزشکار برتر ایران را که چند سال پیاپی در اختیارش بود، به همدم هدیه کرد.
بانوی قهرمان تیراندازی با کمان جهان، هنگام اهدای این نشان ها گفت: «خیلی خوشحالم که با همدم اینقدر احساس نزدیکی می کنم و  با تمام وجودم حاضر شدم مدال و شانم را به 400 دختر آسمانی اش هدیه کنم؛ من با این بچه ها همنفس و هم قسم شده‌ام، تا همدم هست ما ورزشکاران مشهدی با دعای این بچه‌ها، همواره امیدوار به پیروزی و عزت  ایران در جهان خواهیم بود.»
نوبت به همت عالی رسید؛ دست های مردم خوش قلب و همدم دوست یکی یکی بالا و محصولات هنری کارگاههای فرزندان همدم به نفع خودشان به فروش رفت و به قول یکی از خیرین حاضر در مراسم این آثار قیمت معمولی ندارد؛ ما ارزش معنوی این آثار را درک نمی‌کنیم اما این تلاش جمعی مردم و خیرین، صرفا کمکی ناچیز به موسسه در نگهداری فرزندانش خواهد بود و قطعا برکاتش در زندگی تک تک ما خودش را نشان می دهد.
در انتهای برنامه و هنگام اجرای آهنگ ماه و ماهی توسط گروه سرود موسسه، حجت اشرف زاده خواننده‌ی اصلی آهنگ به جایگاه آمد و حضار را شگفت زده کرد؛ او با اشاره به 5 دختر هنرمند این گروه گفت: «به جای من برای این بچه ها دست بزنید؛ این فرشته‌ها به من افتخار دادند که این قطعه را به این زیبایی می‌خوانند. افتخاری است که آهنگ  را با آنها همخوانی کنم و ممنونم که من را هم به همدم دعوت کردید.»
اشرف زاده، با فروتنی و مهر ویژه‌ای در کنار تکتم ایستاد و به قول خودش یکی از بهترین همخوانی‌های دوره‌های هنری‌اش را تجربه  کرد. در ادامه هم چند آهنگ دیگرش را خواند و نمای نهایی تالار همدم، مردمی بودند که ایستاده تکتم و حجت راتشویق می کردند. و سیل اشک های شوق وارادت و محبتی که جاری بود و برنامه‌ی شب چهارم را نیز در میان احساسات و همدلی و همدمی مردم به نقطه‌ی پایان رساند.
 
 
 
تاريخ:  ۱۳۹۶/۵/۲۹ به اشتراک گذاشتن این خبر :    
 


معرفی این خبر به دوستان


نظرات
نقدی موجود نیست
نظر شما

امتياز کاربران 0 از 5
 

 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org


طراحی، توسعه و بهینه سازی سایت (سئو): سینام - ایرسئو