موسسه خیریه توانبخشی دختران بی سرپرست و کم توان ذهنی
 هـمـــدم فتـح المـبین
www.Hamdam.org
انتخاب زبان: انگلیسی     0
امروز: شنبه ۱۳۹۶ پنجم فروردين
The same thing with jewelry is that in the social occasions people wear replica watches often reflect their status, identity and wealth status. Therefore, in interpersonal communication, people wear replica breitling watches, especially men's rolex replica worn by men, most eye-catching. If you want to wear a pair of men's replica rolex watches to be correct, we must first understand the men's watch, and is good at selecting men's watches. Choose a watch, often should pay attention to its type, shape, color, pattern, function and other five aspects of the problem.
کمک نقدی

درباره ما

بعضی ازتکه های زمین خدا خوشبخت ترند چون می شود نردبان هایی روی آن گذاشت و از درخت آسمان بالا رفت ...
زمین خدا وسیع است . زمین خدا هوشیار است ...
وقتی آدم های زیادی ، همزمان از یک نقطه ی زمین ، آرزو هایشان را راهی آسمان کنند ؛ خلوص آن نقطه ، بیشتر می شود ... خدا مهربان تر به آنها نگاه می کند ...
گوشه ای از شهر مشهد ، تکه زمینی هست ، پر از آرزو ... از ذهن هایی سپید و بی فریب ...

سال 1356 بود که تکه ای از زمین خدا ، به اندازه 10000 متر مربع ، سهم دختران کم توان ذهنی شد تا در آنجا زندگی کنند ؛ آموزش ببینند ؛ خدمات توانبخشی دریافت کنند و چند قدم به آرزو هایشان نزدیک شوند .

این موسسه که فتح المبین (همدم) نام گرفته است ، ابتدا با پذیرش 60 دختر و تحت پوشش سازمان بهزیستی ، آغاز به کار کرد .
در سال 1380 نوع مدیریت مجموعه ، به شیوه ی هیئت امنایی تغییر یافت که اتفاق مبارکی بود .هیئت امنا ، همگی از خیرین و نیک اندیشان اند و با تمام همت و نیرو ، در جهت بهتر شدن شرایط دختران فتح المبین ، گام بر می دارند .
اقدامات موثری مثل تجهیز ، بازسازی و نوسازی بخش های مختلف مجموعه ، راه اندازی سیستم های هواساز ، احداث سالن های همایش و نمازخانه، لاندری وتهویه و همچنین تکمیل و بهره برداری از ساختمان شهید شاهید ، در کار نامه ی این نیکو کاران می درخشد .

در سال 1384 موسسه به طور کامل از سازمان بهزیستی مستقل شد و تحت عنوان " خیریه ی توانمند سازی و حمایت از معلولین " به هیئت امنا واگذار گردید . هیئت مدیره ی موسسه ، هفت عضو اصلی و دو عضو علی البدل دارد . نام این بزرگواران به این شرح است :
آقای اکبر صابری فر ، رئیس هیئت مدیره ، مهندس حمید طیبی ، نائب رئیس .خانم دکتر زهرا حجت ، مدیر عامل موسسه و آقایان مهندس محمد چوپانکاره ، علی اکبر علیزاده ، احمد شاهید و مهندس مرتضی ادیبی نیز دیگر اعضای هئیت مدیره هستند .

فرزندان این مرکز همگی دختر بی سرپرست یا بد سرپرست اند. این مرکز در ابتدای واگذاری 186 مددجو و 93 کارمند رسمی مامور به خدمت داشت . این رقم در حال حاضر به 393 مددجو ،136 نیروی قراردادی تغییر یافته است .
مجموعه به تدریج از نهال به یک درخت پر شاخه تبدیل می شود و این روزها؛ فرزندان این خانه در دو ساختمان مجزا و بر اساس نوع معلولیت یا شرایط شان در دو ساختمان مستقل زندگی می کنند : ساختمان شماره 1 (فتح المبین، همدم) :به مساحت 10،000،متر مربع و زیر بنای حدود 6800 متر مربع محل نگهداری و آموزش معلولین ذهنی عمیق و دختران تربیت پذیر می باشد وساختمان شماره 2(مرکز شهید حمید شاهید، همدم): به مساحت 2498  متر مربع و زیر بنای 4000 متر مربع محل زندگی دختران آموزش پذیر و خانه کوچک پناهگاهی می باشد. مددجویان 7 تا12 ساله ای که مرکز با آمدن شان ، افتتاح شده بود ؛ حالا در سنین 4 تا 60 سال هستند و در پنج زیر مجموعه نگهداری می شوند .

ایزوله (عقب ماندگی ذهنی عمیق )
تربیت پذیر ( عقب ماندگی ذهنی متوسط )
آموزش پذیر (عقب ماندگی ذهنی خفیف )
خانه پناهگاهی ( آموزش پذیر در سنین 4 تا 12 سال )
خوابگاه دانش آموزی
مددجویان مرکز ، به طور همزمان از امکانات و خدمات مختلفی استفاده می کنند .
خدمات توانبخشی از جمله : فیزیوترابی ، گفتار درمانی و کاردرمانی .
فعالیت های مختلف ورزشی برای دستیابی به حداکثر توانمندی جسمی و شرکت در کارگاه های هنری از قبیل گلیم بافی ، سوزن دوزی و سرمه دوزی فراهم کردن فضایی شبیه به خانه برای دختران این مرکز ، هزینه های سنگینی در بر دارد . برای هر مددجو ، ماهانه بیش از 5.000.000 ریال هزینه می شود که یارانه ی دریافتی از سازمان بهزیستی هم ، تنها پاسخگوی بیش از یک سوم این هزینه هاست و الباقی را کممک های مردمی تامین می کند .

کمک های مردمی که اهل خیرند و خطی روشن از زیر کفش هایشان روی پیاده رو باقی ست ... جایی روی خوشبختی زمین


 
آدرس پستی : مشهد ، بلوار خیام شمالی ، خیابان عبدالمطلب ، عبدالمطلب 58

تلفن: 31732 (051)


تلفنخانه : 37111764 - 37111755 (051)
تلفن مستقیم مدیریت : 2 - 37112111 (051)
تلفن مستقیم معاونت : 14-37112113 (051)
پاسخگوی شبانه روزی: 6262 125 0935
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه خیریه دختران کم توان ذهنی و بی سرپرست همدم می باشد.

www.hamdam.org


طراحی، توسعه و بهینه سازی سایت (سئو): سینام - ایرسئو